1. Kwiaty czy książka?
Wszystko super: kwiaty, książki, płyty, wycinanki własnej produkcji, spisane sekretne przepisy kulinarne i różne inne pomysły. Z mniejszym entuzjazmem podejdziemy do wina lub losów na loterię. Ale i tak się cieszymy, że z nami będziecie!

2. Dlaczego w niektórych miejscach pan młody podpisany jest „Kazik” a gdzie indziej „Grzegorz Bińka”? O co tu chodzi?
Długa historia – można podpytać rodziców Kazika vel Grzegorza na imprezie. Z bliżej nieznanych nam przyczyn od lat Kazik jest Kazikiem, choć jednocześnie jest też Grzesiem (w dowodzie osobistym wpisane ma „Grzegorz”). Grunt, że to jedna osoba :)

3. Jak się ubrać na imprezę?
Gdy odpowiedzieliśmy komuś na to pytanie „jak chcesz” , stwierdził, że nie bardzo mu pomogliśmy. Jednak chcielibyśmy, żebyście czuli się przede wszystkim miło. A znając siebie i Was trochę, przypuszczamy, że różnice w odświętności i stylu będą spore, więc nie warto się tym szczególnie przejmować. Będzie można tańczyć, ale też siadać na poduszkach lub pufach (por. pytanie 11), więc wybierzcie to, w czym będziecie się dobrze czuli.

4. Czy dzieci są zaproszone zarówno na ślub jak i na imprezę?
Jasne! Chyba że wolicie tym razem bawić się bez nich. Prosimy tylko o informację z wyprzedzeniem, z którymi dziećmi i w jakim wieku planujecie przyjść, abyśmy mogli zorganizować dla nich kącik.

5. Co chcielibyście dostać w prezencie?
Wskazówki znajdziecie w zakładce „lista prezentów” oraz u Grażyny (grazynach@gmail.com).

6. Czy impreza jest naprawdę bezalkoholowa?
Tak.

7. Ale w ogóle bez alkoholu?
Tak.

8. Czy będzie jedzenie wegetariańskie/wegańskie/bezglutenowe…?
Postaramy się o zróżnicowane menu, planujemy szwedzki stół a nie zasiadane przyjęcie. Na pewno będzie coś dla osób, które nie jedzą mięsa. Gdybyście jednak mieli jakieś bardziej specyficzne wymagania – koniecznie napiszcie. Przypuszczalnie podmiana pojedynczych dań nie będzie żadnym problemem, a my możemy o czymś nie pomyśleć lub nie wiedzieć.

9. Czy można się spóźnić na imprezę?
Pewnie stracicie wtedy jakiś punkt programu, nie planujemy jednak zasiadania do stołów na kolację, ani innych tego typu wydarzeń, więc nie będzie to problemem. Miło, jeśli dacie nam znać.

10. Dlaczego na zaproszeniu jest napisane, że udzielicie sobie sakramentu małżeństwa?
Zgodnie z Katechizmem Kościoła Katolickiego, a w tym Kościele bierzemy ślub:
„Według tradycji łacińskiej sami małżonkowie jako szafarze łaski Chrystusa udzielają sobie nawzajem sakramentu małżeństwa, wypowiadając wobec Kościoła swoją zgodę”. Inna sprawa, że na pewnej partii zaproszeń wydrukowało się „udzieilimy”. Wybaczcie.

11. Jak możemy wam pomóc?
a) Osoby śpiewające lub grające na instrumentach zapraszamy do tworzenia ślubnej scholi. Piszcie do nas lub skontaktujcie się bezpośrednio z Mirą Chlebicką (m.chlebicka@gmail.com)
b) Może ktoś z Was chciałby służyć do mszy? Zachęcamy…
c) Na weselną imprezę potrzebne nam są pufy. Takie do siedzenia. Dużo. Oraz lampki choinkowe białe, żółte lub niebieskie. Obiecujemy, że oddamy. Najchętniej przyjmiemy z podwózką przed 15 maja na Słupecką, ale możliwe, że uda nam się też po nie podjechać. Jeśli takowe macie dajcie znać Michałowi "Drapakowi" Chojnackiemu (chojnacki.mic@gmail.com, ew. 660804981).
d) 15 maja po południu będziemy dekorować salę na imprezę, będziemy wdzięczni jeśli uda się Wam wpaść chociaż na chwilę i wesprzeć nas w tym zadaniu. Prosimy o informację do Drapaka (kontakt wyżej).
e) Jeśli macie dla nas jakieś przedślubne porady lub oferty pomocy, to chętnie je przyjmiemy. Przypuszczalnie zapomnieliśmy o wielu sprawach :)
Wielkie dzięki za każde wsparcie!

Jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości , uwagi lub rozterki – śmiało piszcie lub dzwońcie.
Ania chlebicka.a@gmail.com, 602727185
Kazik g.binka@gmail.com, 728203780

Informacje Lista prezentów Najczęściej zadawane pytania